Zpět

Baseballisté změří síly na ledě

Baseballisté změří síly na ledě

Umělá ledová plocha Na Hvězdě v Třebíči se stane už podruhé dějištěm turnaje extraligových baseballových týmů. Hráči ze čtyř klubů, které v uplynulé sezóně nejvyšší soutěže skončily mezi pěticí nejlepších, vymění baseballové pálky za hokejky a budou bojovat o neoficiální titul s bruslemi na nohou. Turnaj se bude hrát v sobotu 4. února 2023 od 10:00 hodin a vítěze bychom měli znát po deváté hodině večer.

„Diváci se můžou těšit na zajímavé osobnosti, které se představí v nezvyklých rolích.“ Říká předseda baseballového klubu Třebíč Nuclears, který kluziště provozuje, a hlavní organizátor turnaje Jan Urbánek. „Akce je určená pouze pro současné a bývalé hráče a trenéry. Tým přitom může být doplněný baseballistou z jiného klubu.“ Upřesňuje Urbánek nastavená pravidla turnaje, ve kterém se bude hrát systémem každý s každým dvakrát 20 minut.

V dresu úřadujících mistrů Extraligy Draků Brno se diváci mohou těšit například na krále českých homerunářů a ikonu českého baseballu Pavla Budského. Barvy Eagles Praha pak bude hájit také kapitán reprezentačního výběru mužů Petr Zýma. Za Tempo Praha by měla nastoupit mimo jiné další osobnost české reprezentace Marek Minařík. A své univerzální sportovní dovednosti uplatní v dresu domácí Třebíče Nuclears Kanaďan Ryan Johnson.

Turnaj v ledním hokeji je pro baseballisty zajímavým zpestřením zimní přípravy před důležitou sezónou, ve které je čeká poprvé v historii účast na World Baseball Classic, turnaji, který je považován za neoficiální mistrovství světa profesionálů. Postup českých amatérů na tuto vrcholnou akci oprávněně láká pozornost médií. Dokument o českém nároďáku například v uplynulých dnech natáčel v České republice mediální tým nejznámější ligy světa, americké Major League Baseball. Náročnou sezónu 2023 pak baseballisté uzavřou účastí na mistrovství Evropy mužů v domácím prostředí. A skvělou zprávou pro sportovní fanoušky na Vysočině je, že základní skupinu B tohoto šampionátu bude v září hostit třebíčský areál Na Hvězdě.